Kadıköy Moda Ev Fiyatları

Kadıköy Moda Ev Fiyatları

Kadıköy’den ev almak isteyenler için seçilebilecek en iyi semtlerden birisi Moda. Hem popüler bir semt olması hem de çok güzel bir doğasının olması, Moda semtini gözde bölgelerden biri haline getiriyor. Satın alacakları ev için bu bölgeyi seçenlerin en çok merak ettiği ise ev fiyatlarının nasıl olduğu. Kadıköy Moda ev fiyatları biraz değişken. Aslında bu konuda birkaç farklı etken başı çekiyor. Seçimlere göre fiyatlar artıyor ya da azalıyor. Biz de az çok fiyatlardan söz edeceğiz.

Ayrıca bu bölgede ev satın almak isteyenler için bazı önerileri de bir araya toplayacağız. Moda’dan ev satın alırken nelere dikkat etmeli? Fiyat aralıkları nasıl? Sorulara yanıt arayalım ve Moda’da ev satın almak isteyenler için bir rehber hazırlamış olalım.

Kadıköy Moda Ev Fiyatları Nasıl Değişiyor?

Önce bir ev fiyatlarından söz edelim. İstanbul’da ev fiyatları genel olarak değişken. Aslında Türkiye’de genel olarak değişken diyebiliriz. Döviz kurunun dalgalı hareketleri, sektör eğilimleri derken her an fiyatlarda değişiklikler yapılabiliyor. Moda semti için ise fiyat aralıkları biraz daha belli gibi. Çok düşük bir pazar değil. Semtin popüler olması ve lüks bir yer olarak gösterilmesi, fiyatların her zaman için belli bir bandın üzerinde kalmasını sağlıyor.

Tabii ki artışlar ve azalışlar oluyor ama Kadıköy Moda satılık ev fiyatları dediğimiz gibi hep bir seviyenin üzerinde kalıyor. Bu detayı da verdikten sonra geçelim satış fiyatı aralıklarına. İlanlara baktığımız zaman daha çok Caferağa Mahallesi bölgesinde satışların yapıldığı gözüküyor. Ama burada Caferağa Mahallesi çok geniş bir alana yayılıyor. Deniz manzaralı da evler var bodrum katı da olan evler var. Zaten bu kriterler Kadıköy Moda ev fiyatları için değişikliklere neden olan ana etkenler.

Ev fiyatlarına baktığımız zaman ise 2022 güncel ilanlarda, en düşük satış fiyatlarının 800 bin TL civarlarında olduğunu görüyoruz. Aslında ev fiyatları karşılaştırıldığı zaman, Moda gibi bir yerde bu fiyatlar uygun gözükebilir. Fakat evlerin yapısı da burada çok önemli. 800 bin TL civarında olan fiyatlar, genelde 0+1, 1+1 ve giriş katı evler için geçerli olan fiyatlar. Bu tip evlerin bir çoğu özellikle çocuklu aileler için uygun değil. Ama bekarlar ya da yatırım yapmak isteyenler için uygun görülebilir evler olarak değerlendirebiliriz.

Bir tık üzerinde ise 2+1 evler karşımıza çıkıyor. Bahariye Caddesi bölgesine çok yakın olan evler ve 2+1 genişliğinde olan evlerin başlangıç fiyatı ise 900 bin TL – 1 milyon TL arasında değişiyor. 2022 yılı için geçerli olan bu fiyatları değerlendirdiğimiz zaman 950 bin TL gibi bir bütçe ile küçük çaplı ailelerin de kalabileceği evler satın alınabilir. Son dönemde yayınlanan ilanlar için giriş ve orta segment evlerde fiyatlar bu şekilde.

Üst seviye evler için ise bir limit koymak pek mümkün değil. 1,5 – 2 milyon TL’nin üzerine çıkıldığı zaman, manzarası çok iyi ve geniş evler bulmak mümkün oluyor. Ama dediğimiz gibi Kadıköy Moda ev fiyatları için üst segmentte sınır yok. Deniz manzaralı 200 metrekare üzerinde 4+1 evler bulmak mümkün. Bu evlerde ise fiyatlara bir sınır koymak çok olası değil. 80 milyon TL satış fiyatı olan daireler bulunmakta.

Burada seçim kişiye kalacak. Şu an için ilanları kontrol ettiğimiz zaman 8-10 milyon TL ile satılan evleri görüyoruz. Tabii ki 8-10 milyon TL olan yapıların da kalite açısından çok kaliteli ve geniş evler olduğunu da ekleyelim. Burada kategori dışında tutulan evler de var. Aslında onlara ev demek çok doğru değil. Çok nadir olsa da köşk satışlarının da açıldığını görüyoruz. Tabii ki köşklerin satışları çok daha yüksek fiyattan oluyor. 8-10 milyon TL gibi ücretler biraz komik bir seviyede kalıyor. Köşklerin durumuna göre 70 milyon TL seviyesine kadar çıktığı biliniyor. Her zaman satışların olmamasının ve sayının sınırlı olmasının çok büyük etkisi var.

Kadıköy Moda ev fiyatları ve Kadıköy Moda satılık ev konularında az çok bilgi verdik. Fiyatlar konusunda aklınızdaki soru işaretlerini bir nebze olsun geçirmişsek o zaman geçelim dikkat edilecek olan noktalara.

Moda’da Ev Seçerken Dikkat Edilecekler

Görüldüğü gibi Moda semti çok ucuz bir semt değil. Haliyle seçimi yaparken de çok dikkatli olmak gerekiyor. Sadece Kadıköy Moda ev fiyatları üzerinden değerlendirme yapmanız, ilerleyen dönemde ciddi zararlarla karşı karşıya gelmeniz anlamına gelebilir. Bu yüzden yatarım tercihinizde önemli olacak.  Daha iyi bilgi vermek adına kriterleri bir bir ele alalım. Toplu bir şekilde anlatmaktansa detaya inelim. O zaman hemen kriterlere geçelim.

Evlerin Yaşı: Moda’da ev alıyorsanız, mutlaka alacağınız evin yaşına bakmanız lazım. Bu bölgede daha çok eski binalar bulunuyor. Zaten köşklerden bahsettiğimizde anlamışsınızdır. Hem binalar için hem de müstakil tarz evler için olsun yaş çok önemli. Mümkün olduğunca çok yaşlı binaları tercih etmemeye çalışın. Hem kentsel dönüşüm durumu ile karşı karşıya kalınabilir hem de ek sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Çok yaşlı evlerde deprem yönetmeliği uyumu olmadığını bilmeniz lazım. Deprem yönetmeliği uyumu olmayan evler için de sigorta sorunları yaşanabiliyor. Ayrıca alacağınız bu evlerin ekstra riskler taşıdığını da göreceksiniz. Haliyle yapmanız gereken, olabildiğinde genç binaları tercih etmek. Özellikle 40-50 yıllık binaları tercih etmemenizi önerdiğimizi belirtmek isterim.

Ulaşıma Yakınlık: Moda çok merkezi bir yer. Bu nedenle ulaşım konusunda çok büyük bir sıkıntı olmuyor. Hemen her konumdan ulaşım sorununu çözebilirsiniz ama tabii ki yine de ulaşım konusunda daha iyi durumda olan yerleşkeleri tercih etmek mantıklı olacak. Bu kriter kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Kat Durumu: Zaten Moda’nın genelinde çok yüksek katlı binalar bulunmuyor. Fakat yüksek katlı binalar yaygın olmamasına karşın, giriş katları ve bodrum katlarını tercih etmek çok mantıklı değil. Kadıköy Moda ev fiyatları giriş ve bodrum katlarına göre değişiyor ama 880 binin çok altına inilmiyor. 880 bin TL gibi bir parayı da giriş katına vermek çok mantıklı değil. Daha üst katları tercih etmek size avantaj sağlayacaktır.

Moda ev fiyatları ve ev seçimi konusunda detayları aktarmaya çalıştık. Unutmayın ki tüm bu kriterler ya da fiyatlar kişilerin isteklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Bunun için kesin yargılarla konuşmamak lazım. Mesela biz giriş katını önermedik ama size göre giriş katı yeterli gelebilir ve böyle tercih edebilirsiniz. O yüzden kişisel tercihlere göre değişiklik olabileceğini üstüne basa basa söylüyoruz. Aynı şey fiyat konusunda da geçerli olacaktır. Her ne kadar ortalama bir aralık olsa da tercihlere ve isteklere göre verdiğimiz fiyat aralıkları değişebilir. Size göre daha farklı evler mutlaka olacaktır.

Yazı içeriğinde yer alan fiyatlar bilinen konut satış ilan sitelerinden ortalamalara göre eklenmiştir. Güncel fiyatları öğrenmek için lütfen bizi arayın.

Related Posts